Erdoğan: Demokrasiden başka bir alternatif yok

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı pistine inşa edilen ve sağlık turizminde kullanılması planlanan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin açılışında konuştu. Erdoğan, "Her kim Türkiye'de demokrasiyi, özgürlükleri, adaleti, güvenliği, dış politikayı, kültürü, sanatı daha ileri seviyeye götüreceğine milleti ikna ederse ülke ona teslim edilir. Her kim daha çok yatırım, üretim, istihdam, iş, aş, daha yüksek hayat standardı sağlayacağı konusunda halkın desteğini alırsa ülkeyi o yönetir" ifadelerini kullandı.

'BU SAĞLIK KURUMLARI ÜLKEMİZİN YÜZ AKI OLACAKTIR'

Konuşmasında, “Türkiye sahip olduğu sağlık alt yapısı ve genel sağlık sigortası sistemiyle salgın sürecinde dikkatleri üzerine toplamış bir ülkedir” ifadelerini kullanarak, “Salgın döneminde 2 ayı bulmadan hizmete sunduğumuz acil durum hastanelerinin örnek alınacak bir model olduğuna inanıyorum. Bu sağlık kurumları ülkemizin yüz akı olacaklardır. Burada oluşturduğumuz ilave kapasiteye ihtiyaç kalmadan salgının yayılma hızını kırdık” dedi.

'TÜRKİYE'NİN İHTİYACI KAVGA DEĞİL ESER SİYASETİDİR'

Erdoğan, “Sağlık turizminde çok ciddi bir sıçrama yapıyoruz” ifadesini kullanarak, “Türkiye’nin ihtiyacı kavga değil eser siyasetidir. Tek numaraları ülkemizin ortak değerlerinin istismarı olanların devri artık kapanıyor” dedi ve ekledi:

'TÜRKİYE'NİN ÖNÜNDE DEMOKRASİDEN VE KALKINMADAN BAŞKA ALTERNATİF YOK'

“Demokraside ve ekonomide milletimize beklediği hizmetleri sunamayanların, vesayet oyunlarıyla iktidar devşirdiği dönemler geride kalmıştır. Her kim Türkiye’de demokrasiyi, özgürlükleri, adaleti, güvenliği, dış politikayı, kültürü, sanatı daha ileri seviyeye götüreceğine milleti ikna ederse ülke ona teslim edilir. Türkiye’nin önünde demokrasiden ve kalkınmadan başka alternatif yok. Her kim daha çok yatırım, üretim, istihdam, iş, aş, daha yüksek hayat standardı sağlayacağı konusunda halkın desteğini alırsa ülkeyi o yönetir. Bunun dışındaki zorlamaların, iç ve dış ayak oyunlarının tamamı da milli irade duvarına çarpıp dağılmaya mahkumdur.”

'ÜLKEMİZ İÇİN İKİNCİ ÇEYREK BİR PARÇA SIKINTILI GÖRÜNSE DE SONRASI AYDINLIK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemiz için ikinci çeyrek bir parça sıkıntılı görünse de sonrası aydınlıktır” diyerek, “Gelişmeler ve işaretler, salgın sonrası yeniden yapılanacak küresel ekonomide ülkemizin çok avantajlı bir konuma oturacağını gösteriyor.” şeklinde konuştu.

'ÇOK DAHA HIZLI BİR ATILIM İÇİNE GİRECEĞİZ'

Erdoğan, “Sanayiden tarıma, ticaretten turizme kadar her alanda önce hızlı bir toparlanma, ardından çok daha hızlı bir atılım içine gireceğiz.” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA: NORMALLEŞME, MÜCADELEDEN GERİ ADIM ATMAK ANLAMINA GELMEMELİ

Törende konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise ”Acil durum hastanelerimiz Türkiye için zorunlu projelerdir. Risk ortadan kalkmış değil. Normalleşme, mücadeleden geri adım atmak anlamına gelmemelidir” dedi.

Toplam 125 bin metrekare alana kurulan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesinin 75 bin metrekare kapalı alanı ve 432’si yoğun bakım olmak üzere gerektiğinde yoğun bakıma dönüştürülebilecek 1008 yatağı bulunuyor. 16 ameliyathane ile hizmet verecek hastanede ileri teknoloji tıbbi donanım yer alıyor.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi