SADAT'ın kurucusu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın askeri başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, İslam birliğinin sağlanması gerektiğini ve Mehdi’nin geleceğini söyleyerek “Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? ASSAM bunu yapıyor” ifadelerini kullandı.

ASSAM ve Üsküdar Üniversitesinin iş birliğiyle ASRİKA Ortak Savunma Sanayii Üretimi" temasıyla İstanbul'da düzenlenen 3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresine katılan Tanrıverdi, kongreye ilişkin yaptığı açıklamada “İslam Birliği olacak mı olacak. Nasıl olacak Mehdi Hz. geldiği zaman. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor” ifadelerini kullandı.

METİNER: OTURUP DİZİMİZİ DÖVELİM

Tanrıverdi’nin bu sözlerinin sosyal medyadan yayılması üzerine birçok kişiden tepki geldi. Tepki gösterenler arasında eski AKP’li Milletvekili Mehmet Metiner de var.

Metiner Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımızın askeri başdanışmanı sıfatını taşıyan biri böyle konuşuyorsa oturup dizimizi dövelim! Düşmanlarımızın arayıp da bulamadığı şeyi kendi ağzından sunuyor! Şimdi o birileri kalkıp bu laflar üzerinden Cumhurbaşkanımızı hedef tahtasına oturturlarsa ne diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER


Editörün Seçimi