Fahrettin Koca sağlık çalışanlarıyla görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarını tedavi eden hekim ve sağlık çalışanları ile video konferans yoluyla görüştü.

Sağlık çalışanlarının neredeyse her gün koruyucu malzeme eksikliğine vurgu yapmasına rağmen Bakan Koca "malzeme dağıttık" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanları ile yaptığı görüşmede "Ne kadar zorlu bir mücadelenin içinde olduğunuzu biliyorum. Bir yandan hayat kurtarmak için gayret sarf ederken bir yandan da sizler risk altındasınız. Hastaların tedavisine ne kadar erken dönemde başlarsak, solunum sıkıntısı ve yoğun bakım safhasının gelişini o kadar durdurabileceğimizi düşünüyoruz" dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ‘MALZEME YOK’ DERKEN BAKAN ‘DAĞITTIK’ DEDİ

Fahrettin Koca, hastanelere 24 milyon cerrahi maske, 3 milyonun üzerinde N95 maske, 1 milyonun üzerinde koruyucu tulum ve gözlük dağıtıldığını söyledi. Ancak daha önceki gün Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) açıklama yapmış ve 60 ilde yaptıkları ankete göre sağlık emekçilerinin koruyucu ekipman sorununun sürdüğünü ifade etmişti.

AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi