Gelecek Partisi, 'İzinsiz arama yapıldı' diyerek suç duyurusunda bulundu

Gelecek Partisi, Torbalı İlçe Örgütü'nün polis tarafından basıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanı, savcılığa başvurarak 6 polisin ilçe teşkilatı merkezinde izinsiz arama yaptığını söyleyip şikayetçi oldu.

'SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK'

Gelecek Partisi İzmir, sosyal medya platformu olan Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda, "Torbalı İlçe Başkanlığımıza yapılan izinsiz ve açıklamasız polis aramasına istinaden suç duyurusunda bulunduk" ifadelerini kullanarak şikayet dilekçesini paylaştı.

'6 POLİS İLÇE MERKEZİNE GELEREK İZİNSİZ ARAMA YAPTI'

Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanı olarak atanan Zeynel Abidin Fidaner, 22 Mayıs'ta 6 polisin tadilat halindeki ilçe merkezine gelerek izinsiz arama yaptıklarını öne sürdü.

'MANEVİ OLARAK ÜZÜNTÜ YARATMIŞTIR'

Konuyla ilgili Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesi veren Fidaner, polislerin arama izin belgesi olmadığını savundu. Dilekçesinde polislerin ilçe merkezini izinsiv ve zorla aradığını öne süren Fidaner, "Yapılan arama sonrasında herhangi bir malımıza el konulmasa da 'izinsiz yapılan' arama şahsımızı ve siyasi itibarımızı oldukça mağdur etmiş ve manevi olarak üzüntü yaratmıştır" ifadelerini kullandı. Şikayet dilekçesinde şüpheli olarak Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü gösterildi.

'İZİNSİZ VE AÇIKLAMASIZ POLİS ARAMASI'

Dilekçeyi sosyal medyadan paylaşan Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur, Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda, "Torbalı İlçe Başkanlığımıza yapılan izinsiz ve açıklamasız polis aramasına istinaden suç duyurusunda bulunduk" ifadelerini kullandı.

Tükenmez Haber, Independent Türkçe

ETİKETLER

Editörün Seçimi