HDP'li Gergerlioğlu hakkında ‘koronavirüs’ soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sincan Ceza İnfaz Kurumunda koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan tutuklu olduğu yönünde paylaşım yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında soruşturma başlattı.

AA'nın aktardığına göre, sosyal medya hesabı üzerinden Sincan 2 Numaralı L Tipi Kapalı Cezaevinde 70 yaşında bir tutuklunun koronavirüse yakalandığını açıklayan Gergerlioğlu hakkında, 'halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak' suçlamasıyla soruşturma açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı açıklamada, Sincan Kapalı Cezaevi'ndeki bir tutukluda koronavirüse rastlandığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirmişti.

Açıklamada, kronik rahatsızlığı nedeniyle bir tutuklunun 22 Mart'ta Ankara Şehir Hastanesine sevk edilerek gerekli test ve tetkiklerinin yaptırıldığı vurgulanarak "Yazılı basın yayın kuruluşları ve sosyal medyada yer alan paylaşım ve iddialar asılsızdır" ifadesine yer verilmişti.

GERGERLİOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yapan Gergerlioğlu ise “Savcılık gerçeği örtme telaşında ama Sincan'da mahpus Arif Yıldırım. 70 yaşında C-9 koğuşundan alınmış. Bilkent Şehit Hast. Onkoloji bölümünde şuan karantinada corona + Ayrıca L2 de ki Revir görevlisi Abuzer isimli kişide de + çıkmış. Ayrıca L2 de 4 tane IKM'de belirti var” dedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi