İmamoğlu'ndan 'Kahramanın Yolculuğu' kitabına şerh: Kahraman değilim

Brand Week’te yaptığı açılış konuşması sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyasının direktörlüğünü yapan Necati Özkan tarafından kaleme alınan ‘Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi’ adlı kitap hakkında açıklama yaptı. İmamoğlu, açıklamasında “Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu: Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU: 6 YILA SIĞDIRDIĞIMIZ EN BÜYÜK BAŞARI İSTANBUL SEÇİMİ

İmamoğlu, Özkan’a ilişkin olarak şunları kaydetti:

“Kendisiyle organik bir tanışmamız var. Necati Bey’in profesyonel bir meslek yaşamı var. Benim de kendim olmak gibi bir huyum var. Onun da katkılarıyla önümüzdeki taşları temizlediği bize yol arkadaşlığı yaptığı bir süreç yaşıyoruz altı yıldır. 6 yıla sığdırdığımız en büyük başarı İstanbul seçimi. Kendi gözüyle bu sürecin nasıl bir süreç olduğunu kampanya dilinin neyi etkilediğini Necati Bey’in bu bakışı çok değerli bir bölüm. Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum. Çünkü insan kendine kahraman dememeli, kahraman olmak büyük sorumluluk ister, zaman ister olgunluk ister. Ben sadece bir başlangıca imza atmış, daha büyük bir imza atmak isteyen hizmet etmek isteyen bir belediye başkanıyım.”

KAFTANCIOĞLU: İSTANBUL İTTİFAKININ EMEĞİNE HİÇ KİMSE SAYGISIZLIK EDEMEYECEKTİR

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kitap hakkında Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!”

ÖZKAN: MESELENİN NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM

Özkan da Kaftacıoğlu’nun eleştirilerine yanıt vermiş, “Konu nedir nasıl gelişti bilmiyorum ama sayın il başkanı Canan hanımı severim, takdir ederim. Meselenin ne olduğunu bilmiyorum. İnşallah öğrenirim ortada bir yanlışlık varsa o yanlışlığın ne olduğunu daha iyi kavrarım" sözlerini kaydetmişti.

Necati Özkan

 

 

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi