‘KHK faciadır’ sözleri sonrası Beştepe’ye giden Arınç: Sigortayı attırmamak lazım

KHK'liler ile ilgili yaptığı çıkış sonrası AKP'lilerin hedefi haline gelen Bülent Arınç, dün Beştepe’de Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Yüksek İstişare Kurulu (YİK) toplantısına katıldı. Arınç bugün yaptığı açıklamada, “AK Parti Türkiye'nin sigortası, sigortayı attırmamak lazım” ifadelerini kullandı.

‘BU BERABERLİĞİMİZ DEVAM EDECEK’

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Arınç, AKP Iğdır Teşkilatı'nın Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Kültür merkezindeki toplantıda konuşan Arınç, siyasi geçmişini anlattı. 17 yıldır iktidarda olan AKP'nin önemli hizmetler yaptığını ifade eden Arınç, şunları söyledi:

“Size AK Parti'nin temelindeki sırrı beraberlik, birlik, birbirimize olan muhabbetimiz, halka olan ilişkimizdir. Her seçimde 78 ilden milletvekili çıkarırdık. Oysa CHP'nin 35 ilde vekili olmazdı, CHP'yi arkamızdaki parti olduğu için söylüyorum. Kimisi belli bir bölgenin, kimisi sahillerin partisi. Bizim sahili, doğusu, güneydoğusu her yerden vekilimiz olurdu. Biz Türkiye'nin partisiydik. Bu beraberliğimiz devam edecek, bu sıkıntılı günlerimizi atlatacağız."

‘KÜRTLERİ HİÇBİR ZAMAN DÜŞMAN GÖRMEDİK’

İktidar olarak Kürtleri hiçbir zaman düşman olarak görmediklerini siyasi tercihlerinin AKP olmasını istediklerini belirten Arınç, "Çünkü bu ülkeye en büyük hizmetleri biz yaptık. Kürtleri hiçbir zaman düşman görmedik. Türkiye'yi düşünün AK Parti Türkiye'nin sigortası. Bu sigortayı attırmamak lazım. Birbirimize düşeriz, parçalanırız, kuvvetimiz gider. Başka hangi parti Türkiye'yi idare edebilir" diye konuştu.

BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Gazeteci Kemal Öztürk’ün sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, KHK ile mesleklerinden ihraç edilenler için "Ben onlara acıyorum, merhamet ediyorum. Aslında onlardan da özür diliyorum. Evime temizlik yapmaya gelen, daire başkanlığından ihraç edilmiş bir kadını gördükçe yerin dibine geçiyorum. KHK bir faciadır" dedi.

MHP’Lİ ENGİNYURT’TAN ERDOĞAN’A: BÜLENT ARINÇ SUSTURULSUN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Arınç’ı susturma çağrısı yaptı. Enginyurt, “KHK faciaysa bu KHK’yı ben yazmadım, ben de onaylamadım. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum Bülent Arınç susturulsun artık. Arınç gibiler susturulmadığı sürece FETÖ ile mücadele 15 Temmuz şehitlerini incitmekten başka hiçbir işe yaramaz” dedi.

Cemal Enginyurt

BAHÇELİ: ‘KHK FACİADIR’ DEMEK ŞEHİDE İHANETTİR

“KHK bir faciadır” diyen Bülent Arınç’ı hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Merhamet dilenciliğiyle FETÖ’cüleri aklamaya yeltenmek şehide ihanettir” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli

ERDOĞAN: FACİA KELİMESİNİ ESEFLE KARŞILADIM

Arınç’ın ‘KHK facia’ ifadesi hakkında da konuşan Erdoğan, “Kendisi iyi bir hukukçu olduğuna göre ‘KHK facia’ ifadesi kullanmasını esefle karşıladım. Bugün zaten bir toplantımız var, bunu da kendi aramızda değerlendireceğiz. Bugün yapacağımız toplantıda konuşacağız” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan

 

 

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi