Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve İmamoğlu birlikte 'Devran'ı izledi

Sanatçı Jülide Kural ve Ömer Şahin, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'Devran' isimli kitabını sahneye taşıdı. Tiyatro, dün akşam saat 19.00'da İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Kenter Tiyatrosu'nda sahnelendi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Başak Demirtaş birlikte tiyatroya gitti.

PERVİN BULDAN DA SEYİRCİLER ARASINDAYDI

Selahattin Demirtaş'ın hapishane yazdığı Devran isimli kitabında yer alan öyküleri sahneleyen Jülide Kural'ın oyununu izleyen Kılıçdaroğlu, Demirtaş, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu'nun yanı sıra, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, oyuncu Kadir İnanır ve eski HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de seyirciler arasındaydı.

KAFTANCIOĞLU DA EŞLİK ETTİ

Selvi Kılıçdaroğlu, Başak Demirtaş ve Dilek İmamoğlu, Ağustos ayında da bir araya gelmişti. Bu buluşmada onlara Canan Kaftancıoğlu da eşlik etti.

Buluşmayı, CHP İstanbul İl Başkanlığı Twitter hesabından duyurdu.

ETİKETLER

Editörün Seçimi