Kılıçdaroğlu: Hiç gözaltına alınmadım ama yürüyüşlere katıldım, sloganlar attık

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş’ın sorularını yanıtladı. Çocukluk anılarını anlatan Kılıçdardoğlu, "İstasyonda yumurta sattık. Renk sarı olsun diye soğan kabuğunda kaynatırdık" dedi. Üniversite anısını da anlatan Kılıçdaroğlu, hiç gözaltına alınmadığını ama yürüyüşlere katılıp sloganlar attığını söyledi.

'YUMURTA SATTIK'

Kılıçdaroğlu, çocukluk döneminden bir anıyı şu sözlerle anlattı:

"Babam memurdu, düzenli maaşı vardı ama arkadaşlarımızın büyük bir kısmının babaları memur değildi, düzenli maaşları yoktu. Dolayısıyla biz de öykünürdük onlarla çalışmaya. Karpuz tarlasında çalıştım. Öğle zamanları tren gelirdi. Hepimiz gelenleri gidenleri, yeni insanları görmek için istasyona giderdik. İstasyonda yumurta sattık. Renk sarı olsun diye soğan kabuğunda kaynatırdık. Elde ettiğimiz büyük bir gelir yoktu, çocuktuk"

“EYLEMLERE KATILIRDIM AMA HİÇ GÖZALTINA ALINMADIM”

Üniversite yıllarına ilişkin soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Bizim okulumuz daha sonraki süreçte Gazi Üniversitesi’ne dönüştü. Oldukça kalabalıktı sınıflar. Sınıflarımız birinci sınıfta kalabalıktı ancak sonra sınıfa doğru daha kalabalıklaştı. Öğrenci olayları da oluyordu. Dil ve Tarih ile başladı, ben de katılırdım tabii. Aradan yıllar geçti, hesap uzmanlığı yaptığım dönemde Niyazi Adalı diye bir arkadaşım vardı. Kurul Başkan yardımcılığı yapıyordu. Niyazi bir gün bana geldi ve, ‘Sen hiç öğrenci olaylarında tutuklandın mı’ diye. ‘Hayır ama yürüyüşlere katıldım. Sloganlar attık bağımsız Türkiye diye’ dedim"

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi