Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İzmir'de camilerin hoparlörlerine sızan alçaklar saygısızca yayınlar yaparken o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe sosyal medyada bu rezilliği aktarıyor" dedi. Bu sözlere sosyal medya hesabından yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!" dedi.

'O GÜN SESİ ÇIKMAYANLARIN...'

İzmir İl Başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, parti yönetimi ve kendisinin sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın bu sözleri söylemesine sert sözlerle tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu ' Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!' dedi.

'İZMİR İL BAŞKANIMIZ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU'

Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama şu şekilde:

-İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi...

'İBADET YERLERİMİZ KUTSALIMIZDIR'

-Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi...

'DOMBRA ÇALINDIĞINDA KINAMIŞTIK'

-Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!


Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi