Kılıçdaroğlu'nun avukatı: Erdoğan dava açtığına pişman olacak

Erdoğan'ın dava açtığına pişman olacağını söyleyen Çelik, Kılıçdaroğlu'nun eleştirisinin doğru olduğunu ispatlayacaklarını söyledi. Cumhuriyet'te yer alan habere göre Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, açıklamasında şunları kaydetti:

“Sürekli olarak, çıkarları doğrultusunda doğruları eğip büken, yanlışları doğru, doğruları yanlış gösteren AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan; her daim doğruları söyleyen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu (sıkılmadan!) yalancılıkla suçlama cüretini gösterip dava açmış! Recep Tayyip Erdoğan, bilmelidir ki bu davayı açtığına pişman olacak!

'HODRİ MEYDAN DİYORUZ'

Zira açılan bu davada, Genel Başkanımızın “Vatan haini” eleştirisinin haklı dayanaklarının bulunduğunu, Genel Başkanımızın eleştirisinin tümden doğru olduğunu ispatlayacağız. Nitekim, dava konusu hain değerlendirmesinin en önemli dayanağı olan Tank-Palet Fabrikasının Katar ordusuna peşkeş çekildiği gerçekliğini ortaya koyan devir sözleşmeleri ve diğer belgelerin, Mahkeme dosyasına getirtilmesini sağlayacağız! Bu yolla da kamuoyundan gizlenen bilgileri kamuoyunun bilgisine sunmuş olacağız! Hodri Meydan diyoruz! Kim yalan söylüyor, kim ülkesini seviyor, kim milli, kim gayrı milli anlaşılacak! Hadi bakalım...”

NE OLMUŞTU ?

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na “Kendi silah fabrikasını yabancı bir orduya peşkeş çekenlere dünyanın her tarafında vatan haini denir, aynen söylüyorum. Cesaret edip dava bile açamıyor” sözleri üstüne 250 bin liralık tazminat davası açmıştı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi