Mansur Yavaş: Belediyenin eski dönemden 8,5 milyar lira borcu var

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 200 günlük raporu için açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin geçmişten kalma 8.5 milyar borcu olduğunu ifade etti. Acil projeleri hayata geçirmek için 700-750 milyon liralık kredi çekmek istediklerini söyleyen Yavaş, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) teklifi reddettiğini belirtti. Yavaş, belediyenin son mali durumunu yakın zamanda halka açıklayacağını söyledi.

‘ŞUNU UNUTTULAR; BELEDİYENİN 8,5 MİLYAR BORCUNU’

Mansur Yavaş, “Madem 350 milyon bütçe fazlanız var, buradan yapın ne yapacaksanız’ denildi. Şunu unuttular; belediyenin 8,5 milyar borcunu" dedi.

‘KREDİLER BELLİ PROJE KARŞILIĞINDA İSTENİYOR; AMA RET OLDU’

Yavaş, "Şu anda eskiden kalan 400 milyon liralık SGK pirim borcu var. Bununla ilgili hacizler geliyor belediyeye. Böyle olunca acil projeleri hayata geçirmek için 700-750 milyon liralık kredi istemiştik. MHP tümüyle reddetti’ hiç verilmesin’ diye. AKP grubu ‘400 milyon lira verilsin bu para ile eski borçlar ödensin, eski müteahhitlere ödensin’ diyor. Ayrıca ‘işçi alacaklarının ikramiyeleri ödensin’ diyorlar. Krediler belli proje karşılığında isteniyor; ama ret oldu” dedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi