Öğrenci Sendikası yola çıktı: Yeryüzündeki tüm yolculuklar tek bir adımla başlar

Öğrenci Sendikası’nın kuruluşu için çağrı yapıldı. Yapılan çağrıda, “Yeryüzündeki tüm yolculuklar tek bir adımla başlar” denildi.

Öğrenci Sendikası tarafından yapılan çağrıda, sendikanın; "Genç işsizliğin rekor seviyeye ulaştığı; nitelikli, bilimsel ve parasız eğitime ulaşmanın neredeyse imkansız hale geldiği, özgürlüklerin her geçen gün daha da kısıtlandığı Türkiye’de öğrencilerin haklarını savunmak, eğitimdeki dinselleşme ve piyasacılığa karşı mücadele etmek, toplumun ve bireylerin üzerindeki baskıların kaldırılması ve ülkenin demokratikleşmesi için çalışmak üzere" kurulduğu ifade edildi.

"YERYÜZÜNDEKİ TÜM YOLCULUKLAR BİRLEŞSİN"

Türkiye’ye dair geleceksizlik, özgürlük ve öğrenci hakları olmak üzere üç temel sorun başlığı tanımlayan Öğrenci Sendikası’nın kuruluş çağrısının yayınlanmasıyla birlikte sendikaya çağrı için #GeleceğimiziKurtaralım etiketiyle gençler tarafından sosyal medya çalışması yapıldı. Yapılan çağrıda, “Yeryüzündeki tüm yolculuklar tek bir adımla başlar” denildi.

ÜNLÜ İSİMLERDEN DESTEK

Öğrenci Sendikası'na TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay Oyuncu Bülent Emrah Parlak, tiyatrocu Levent Üzümcü gibi isimler de sosyal medyadan destek mesajlarını paylaştı.

NASIL ÜYE OLUNUR?

Tüm öğrencileri, ortak bir zemin oluşturarak ve birlikte karar vererek çözüm üretmeye çağıran Öğrenci Sendikası’na üye olmak ve kuruluş çalışmalarına katılmak için ise ogrencisendikasi.org adresindeki formu doldurmak yeterli.

ETİKETLER

Editörün Seçimi