Pervin Buldan’dan Rakel Dink’e destek: Yalnız değilsiniz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, son dönemlerde tehditlere maruz kalan Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink'e destek verdi. Buldan, Rakel Dink’i arayarak dayanışma mesajını paylaştı.

19 Ocak 2007 tarihinde katledilen gazeteci Hrant Dink adına kurulan Hrant Dink Vakfı’na yönelik artan tehditlere HDP’den tepki geldi. Olayı dün sosyal medya hesaplarından kınayan HDP Eş Genel Başkanlarından Pervin Buldan bugün de saldırının ve tehditlerin hedefindeki Rakel Dink’i aradı.

‘DEMOKRASİDEN YANA BÜTÜN GÜÇLER BİR ARADA OLMALI’

HDP olarak tehditlere karşı Hrant Dink Vakfı ve Ermeni halkının yanında olduklarını belirten Buldan, Dink'e “yalnız değilsiniz” dedi. HDP’nin de uzun süredir aynı tehditlere ve saldırılara maruz kaldığının altını çizen Buldan, “Bütün bu saldırılara ve tehditlere karşı ayaktayız, mücadele ediyoruz. Farklı olana yönelen bu sistematik saldırı ve tehditlere karşı esas olan dayanışma ve birlik içinde olmamızdır. Demokrasiden yana bütün güçler bir arada olmalıdır” ifadelerini kullandı.

RAKEL DİNK: DOSTLARIMIZIN SESİ CESARET VERİCİ

Rakel Dink ise görüşmede Pervin Buldan’a ve HDP’ye teşekkür ederek, “Sizin gibi dostların sesini duymak bile cesaret verici” dedi.

HRANT DİNK VAKFI’NA YÖNELİK TEHDİTLER ARTTI

Hrant Dink Vakfı, 27-28 Mayıs tarihlerinde e-mail yoluyla yazılı ölüm tehdidi aldıklarını duyurmuştu. Vakfın Twitter hesabından yapılan açıklamada ölüm tehditlerinin Şişli Emniyet Müdürlüğü'ne ve İstanbul Valiliği'ne bildirildiği belirtilerek, “2007'den sonra daha adil, özgür, eşit bir Türkiye'ye katkı sunmak için kurulan ve o günden beri çalışmalarını bu yönde sürdüren Hrant Dink Vakfı olarak, tüm farklılıkların bir arada yaşadığı, ifade özgürlüğünün sonuna kadar kullanıldığı bir ülkeye kavuşma hayaliyle, ayrımcılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz" denilmişti. 

Evrensel

ETİKETLER

Editörün Seçimi