TİP Ankara İl Örgütü: HDP'lilere saldıran polis suç işledi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ankara İl Örgütü tarafından dün kayyumları protesto için basın açıklaması yapmak isteyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara İl Örgütü üyelerine yönelik polis saldırısına ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Polisin bu uygulaması açıkça kanuna aykırıdır ve suç niteliğindedir. Sorumlular hakkında soruşturma açılmasını istiyor, HDP’li arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerine yer verildi.

11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kayyumları protesto etmek için dün HDP Ankara İl Örgütü’nde basın açıklaması yapmak isteyen partililere polis saldırdı. Saldırıda HDP Parti Meclisi Üyesi ve Avukat Alişan Şahin, polisler tarafından yere yatırılarak kelepçelendi. HDP Ankara İl Eş Başkanı Vezir Coşkun Parlak ve HDP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi KHK’li Sosyolog Veli Saçılık’ın da aralarında bulunduğu 11 kişi ise gözaltına alındı.

'SORUMLULAR HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMASINI İSTİYORUZ'

Konuya ilişkin TİP Ankara İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, polisin açıkça suç işlediği vurgulandı. Açıklamada, “Sorumlular hakkında soruşturma açılmasını istiyor, HDP’li arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İleri Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi