Önce dalga geçti sonra koronavirüs kaptı: NBA tüm maçları askıya aldı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA), Utah Jazz oyuncusu Rudy Gobert'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesinin ardından tüm maçlarını süresiz olarak askıya aldı. Gobert geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında hastalıkla böyle dalga geçmiştiş. NBA'den yapılan yazılı açıklamada isim verilmeyerek Utah Jazz takımı oyuncularından birinde koronavirüs tespit edilmesinin ardından tüm maçların ikinci bir bildirime kadar iptal edildiği belirtildi.

MAÇ DA İPTAL EDİLDİ

İsmi açıklanmayan basketbol oyuncusunun test sonuçlarının bu akşam Utah Jazz ve Oklahoma City Thunder arasında oynanacak maç öncesi duyurulmasının ardından söz konusu maç da iptal edildi.   Açıklamada ayrıca Kovid-19 çıkan oyuncunun o sırada maçın oynanacağı sahada olmadığı belirtildi. 

DALGA GEÇMİŞTİ

Rudy Gobert pazartesi günü yapılan basın toplantısının sonunda koronavirüsle dalga geçmek için toplantıdaki tüm mikrofon, telefon ve kayıt cihazlarına dokunmuştu. Bu olayın üzerinden 3 gün geçmeden Gobert’de koronavirüsün pozitif çıkması spor dünyasının gündemine oturdu. Öte yandan ESPN, Utah Jazz ve Oklahoma City Thunder'dan bazı oyuncuların karantinaya alındıklarını bildirdi.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi