İzmit Belediyesi'nin olağan meclis toplantısında, CHP'li Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından oluşturulan kadro raporu görüşülürken tartışma çıktı. İstihdam raporu komisyonda AKP'liler tarafından reddedildi. Hürriyet'in AKP'li Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü'yle yaşadığı tartışma gündem oldu.

‘BUNU İZMİT’E REVA MI GÖRÜYORSUNUZ?’

Kadro alımının engellenmesine isyan eden Hürriyet, “Kadro vermiyorsunuz. Ne istiyorsunuz siz? Bunu İzmit’e reva mı görüyorsunuz? Derdiniz ne sizin? Neden çalıştırmıyorsunuz beni?” dedi. AKP’li meclis üyesi Hayrettin Ünlü’nün “80 kişiyi işe alırken halka sordunuz mu” diye sorması üzerine Hürriyet, “Sen kardeşini belediyede işe aldırırken halka sordun mu? Garibanın çocuğu işsiz geziyor” yanıtını verdi.

CHP'li başkan Fatma Kaplan Hürriyet, AKP'lilerin kadro talebini reddetmesine sinirlendi. Hürriyet, “Siz benden ne istiyorsunuz? Nasıl çalışacağız? Öğretmen yerine başka birimden birine mi ders verdireceğiz” dedi.

‘BELEDİYEYİ Mİ SATIYORUZ?’

Hürriyet'in konuşmasında şu ifadeler yer aldı:

* Veteriner alacağım arkadaşlar, veteriner. Bu kentin bir sürü sorunu var. Veteriner müdürlüğünü kurdurmuyorsunuz. Kadro vermiyorsunuz. Ne istiyorsunuz siz? Bunu İzmit'e reva mı görüyorsunuz? Derdiniz ne sizin? Neden çalıştırmıyorsunuz beni? Beni neden çalıştırmıyorsunuz arkadaşlar?

* Böyle keyfi davranamazsınız. Herkes ayağını denk alsın. Herkes haddini bilsin. Yeter. Dilimde tüy bitti söylemekten. Bu nedir böyle? Biz belediyeyi mi satıyoruz nedir ya? Burada istihdam yaratıyoruz yapmayın ya… Bizim hangi arkadaşımız sizin belediyelerinizde böyle sorun çıkardı?

Fotoğraf: Sözcü

‘KARDEŞİNİ İŞE ALDIRIRKEN SORDUN MU?’

Bu sırada AKP'li meclis üyesi Hayrettin Ünlü, “80 kişiyi işe alırken halka sordunuz mu” diye sordu. CHP'li başkan “Sen kardeşini belediyede işe aldırırken halka sordun mu? Garibanın çocuğu işsiz geziyor” dedi.

AKP'li Hayrettin Ünlü'nün kardeşi Recep Ünlü 31 Mart seçimlerinden çok kısa bir süre önce AKP'li olan İzmit Belediyesi'nde sözleşmeli memur yapılmıştı.

Tükenmez Haber

ETİKETLER


Editörün Seçimi