Elazığ'ın Sivrice ilçesinde AFAD'a göre 6,8, Kandilli'ye göre 6,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 35 kişi öldü, hastanelerde bazıları ağır bin 607 yaralı olduğu duyuruldu. Deprem sonrası yıkılan binaların olduğu bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Elazığ'daki depremde 17 saat sonra enkazdan sağ olarak kurtarılan Azize Çelik'in tedavisi devam ediyor. İtfaiye eri Ömer İpek, enkaz altından çıkardığı Azize Çelik'i hastanede ziyaret etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya platformu olan Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda "Vatandaşımız Azize Çelik'e, kendisini enkaz altından çıkaran itfaiye erimiz Ömer İpek'ten hastanede ziyaret... Ne kadar güzelsiniz." ifadelerini kullandı.

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde, Azize Çelik ailesiyle birlikte enkaz altında kaldı. Acil Tıp Teknisyeni Emine Kuştepe, telefonla bağlantı kurduğu Azize Çelik’i yönlendirerek, kendisinin ve enkaz altında kalan diğer kişilerin nasıl davranmasını gerektiğini anlattı.

17 saatlik çalışma sonrası Azize Çelik ve oğlu enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Çelik’i enkazdan, Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri Ömer İpek kurtardı.

Ömer İpek, tedavisi süren Azize Çelik’i bugün hastanede de ziyaret etti.

ETİKETLER


Editörün Seçimi