Mizgin TABU


TÜKENMEZ HABER - Sanatçı Erdem Yener'i 'Güldür Güldür' programıyla tanıdık. Yener başarılı bir oyuncu olduğu kadar aynı zamanda iyi bir müzisyen. Yener, geçtiğimiz sene 'Film Olmuş Şarkılar' albümünü çıkardı.

Ancak bununla da kalmadı. Albümdeki şarkıları her ay dinleyicilerle buluşturdu. Çekilen kliplerde ise eski Türk filmlerini canlandıran Yener’in çalışmalarını konuşmak üzere Gayrettepe’deki stüdyoda buluştuk. Öncesinde ise Kadıköy’de konserine konuk olduğumuz Yener enerjisiyle sizi yaptığı işe inandırıyor…

‘ŞARKILAR BİR PLAKTA TOPLANACAK’

Film Olmuş Şarkılar müzik projesinin, Yeşilçam Film’lerinden bir derleme albüm olduğunu söylüyor Yener. Hazırlık aşamasını da şöyle anlatıyor; “Bir sürü şarkı arasında seçim yaparken zorlandık. Hangisini yaparız, hangisini yapmayız derken tüm o film olmuş şarkıları bir havuzda topladık. Böyle olunca albüm kendi aranjman fikriyle doğdu. Sürecin sonunda çıkardığımız şarkıları plakta toplayacağız. Film Olmuş Şarkıları’n, ‘devamı olur mu, olmaz mı’ bilmiyorum. Çünkü bir yandan da kendi şarkılarıma dönmek istiyorum.”

‘FİLMİ 2020 YAZINDA ÇEKMEK İSTİYORUZ’

Yener, aynı zamanda bir de aile üyeleriyle bir prodüksiyon şirketi kurmuş. Şirketin yazar grubuyla film hazırladıklarını söyleyen Yener, “Filmi 2020 yazında çekmek istiyoruz. Aslında 2019 yazında çekmeye niyetliydik Fakat Film Olmuş Şarkılar bütün vaktimi aldı. İkisine de hak ettiği mesaiyi vermek için film projesini biraz erteledik” diyor. Filmin türünü sorduğumuzda ise, ‘şimdilik sadece komedi olduğunu söyleyeyim’ ipucunu veriyor.

‘BİREYSEL OLARAK KOMEDİ ENERJİSİNE İHTİYACIM VAR’

Yener ve komedi birbirini tamamlıyor. Kendisi de insanları güldürmeyi seven birisi olduğunu söylüyor, “Kötü adam oynayıp kendimi de o kadar şaşırtmam. Şu an bireysel olarak komedi enerjisine ihtiyacım var. İnsanlar çok ezberleri bozulsun istemezler. Ben ara ara fazla risk almayı seven biriyim. Zamanı gelince ben de şaşırtırım” diyor.

ETİKETLER


Editörün Seçimi