FOX TV’den tutuklanan gazetecilere ayrımcılık

Fatih Portakal, FOX ana haberde tutuklanan gazetecilerin isimlerini sayarken Yeni Yaşam çalışanlarının isimlerini saymadı, haberde Kılıçdaroğlu’nun dünkü grup toplantısında gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser’in isimlerini saydığı bölüm de kesildi. Tepkiler üzerine Fatih Portakal'dan "Onları unuttum. Telafisini yaparım" açıklaması geldi.

Libya’da yaşamını yitiren askerlere ilişkin yapılan haber nedeniyle 6 Mart’ta ifadeye çağrılan Yeni Yaşam Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser, ifade işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan Çelik ve Keser, ‘istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etme’ iddiasıyla tutuklanmıştı.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Odatv muhabiri Hülya Kılınç ve Yeni Çağ gazetesi yazarı Murat Ağırel de aynı gerekçelerle tutuklanmıştı.

Tutuklanan gazeteciler Silivri 9 No’lu Kapalı Cezaevi’ne götürülmüştü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dünkü grup toplantısında tutuklanan gazetecilerin tümünün isimlerini saymış ve “Bu ülkenin onurusunuz” demişti.

FOX TV, Kılıçdaroğlu’nun gazetecilere ilişkin yaptığı bu açıklamayı haberleştirdi ancak Yeni Yaşam çalışanlarının isminin geçtiği kısmı kesti.

FOX Haber sunucusu Fatih Portakal da gazetecilerin isimlerini sayarken Ferhat Çelik ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser’in isimlerini saymadı.

Fox TV'nin tutumuna, sosyal medyada çok sayıda kişi tepki gösterdi.

PORTAKAL’DAN AÇIKLAMA: ONLARI UNUTTUM

Sosyal medyada ‘sansür’ tepkilerine yol açan haber ile ilgili T24'e açıklama yapan Fatih Portakal, ‘Neden aynı haberden dolayı tutuklanan bazı gazetecileri anarken, bazılarını es geçtiniz?’ sorusu üzerine "Onları unuttum. Telafisini yaparım" diye konuştu.

ETİKETLER

Editörün Seçimi