İnce: Türkiye yönetilmiyor, rodeo yapıyor

Canlı yayındaki konuşmasının kesilerek Erdoğan'ın İstanbul'un Fethi programına bağlanılmasına tepki gösterip stüdyoyu terk eden CHP’li Muharrem İnce, FOX TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

İnce, "Şov mu şov değil kardeşim. Herkese yapıyorlarmış, bana yapamazlar kardeşim!" dedi.

İnce, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti;

"Beni çağırıyorsanız bana, kişiliğime, bana oy veren 16 milyona, mesleğinize saygı göstereceksiniz. Ben yayına gittim yayına beş dk kala dediler ki Erdoğan'a bağlanmamız lazım dediler. Nasıl olacak diye sordum bana önce cumhurbaşkanı okçular vakfında konuşacak onu vermeyeceğiz ama Ayasofya konuşması var orada mutlaka bir giriş yapmamız lazım dediler. Peki dedim ama şöyle yapın apar topar sözümü kesmeyin, ara veriyormuş gibi yapın ben de o ara mola olmuş olsun ben de gidip geleyim. Bakın eleştiririm, tepkimi gösteririm dedim. Bir süre sonra meğer ekranda ortada Erdoğan'ın resmini koymuşlar. Ekranda benim sesim var. Görüntü Erdoğan'ın. Ayıp. Böyle devam ediyor. Sonra tekrar kestiler, Erdoğan'a bağlanınca bekledim. Bekledim tepkimi göstermek için bekledim. Şov mu şov değil kardeşim. Herkese yapıyorlarmış, bana yapamazlar kardeşim”

İnce “Türkiye yönetilmiyor. Türkiye rodeo yapıyor. Rodeoda atın üstündeki binicinin tek bir hedefi vardır, atın üzerinde kalabilmek. Şu anda Türkiye’yi yönetenin de tek bir hedefi var, atın üzerinde kalmak istiyor.” açıklamasını yaptı

ETİKETLER

Editörün Seçimi