Rasim Ozan Kütahyalı: 'Zekeriya Öz'ün heykeli dikilmeli' sözünü ben söyledim

Önceki gün Habertürk TV'deki televizyon programında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile Nagehan Alçı tartışması gündem olmuştu. Tartışma güncelliğini korurken konuyla ilgili Rasim Ozan Kütahyalı ve İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da yorum yaptı.

'SÖZLER BANA AİT'

Olaya ilişkin açıklama yapan Kütahyalı, “Zekeriya Öz’ün heykeli” sözlerini kendisinin söylediğini belirtti. Kütahyalı, devamında ise "Nagehan'ın söylemediği sözlerden ötürü kalleşçe bir saldırı bu namertliği kim yapıyorsa ona cehennemi yaşatacağıma yemin ederim" dedi.

'CEHENNEMİ YAŞATACAĞIMA YEMİN EDERİM'

Kütahyalı'nın açıklaması şu şekilde:

"'Zekeriya Öz’ün heykeli' sözünü Nagehan söylemedi. 2009’da ben söyledim. Yüzüme karşı yüreğiniz yetiyorsa hesabı bana soracaksınız. Eğer bir daha Nagehan’ın söylemediği sözlerden ötürü kalleşçe bir saldırı olursa bu namertliği kim yapıyorsa ona cehennemi yaşatacağıma yemin ederim"

'YALI KREDİSİNİ HALLEDİYORDU'

Rasim Ozan Kütahyalı'nın paylaşımının üzerine yorum yazan İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ise "Doğru söylüyor. Cemaat çetesinin tetikçisi olarak Zekeriya Öz çapsızından kahraman yaratma gayretkeşlerinin önde gideni kendisiydi. Zevcesi de bunun karşılığında; havale yapan, su faturasını ödeyen hatta önünden geçenin tutuklandığı Bank Asya’dan yalı kredisini hallediyordu" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Habertürk TV'deki programda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile Nagehan Alçı arasında çıkan FETÖ tartışması sosyal medyada gündem olmuştu. CHP'li Erol, CHP'yi suçlayan Alçı'ya, eşi Rasim Ozan Kütahyalı'nın "Zekeriya Öz'ün heykeli dikilmeli" sözlerini hatırlatmıştı.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi