Süleyman Soylu soru soran gazeteciyi azarladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tele1 muhabirinin kendisine canlı yayında “Sayılarda tartışma var sayın Bakan, sizin söylediğiniz rakam 140 bine yaklaştı. Ancak biz bu rakamı teyit edemedik” demesi üzerine sinirlenerek “Siz kimsiniz? Şimdi kaç muhabiriniz var sizin? Bir tek sensin. Peki bizim sınırda kaç karakolumuz var. Vilayet burada teyit edemiyor mu? Siz kimin tarafındasınız” dedi.

Bakan Soylu, canlı yayında sınırı geçen göçmenlerle alakalı açıklamalarda bulundu. Soylu soru cevap kısmında Tele1 muhabirinin sınırı geçen mülteci sayısına ilişkin sorduğu soruya sinirlendi ve gazeteciye sert çıktı.

‘SİZ KİMİN TARAFINDASINIZ?’

“Sayılarda tartışma var Sayın Bakan, sizin söylediğiniz rakam 140 bine yaklaştı. Ancak biz bu rakamı teyit edemedik” diye soran muhabire Bakan Soylu, “Siz kimsiniz? Şimdi kaç muhabiriniz var sizin? Bir tek sensin. Peki, bizim sınırda kaç karakolumuz var. Vilayet burada teyit edemiyor mu? Siz kimin tarafındasınız? Türkiye'nin tarafında olduğunuz hiç belli değil. Çünkü burada sizin yaptığınız, Yunan ve Avrupa medyasının yaptığı çarpıtmayı burada ifade etmek. İçişleri Bakanı yalan mı söylüyor?" şeklinde cevap verdi.

Bakan Soylu bu sözlerinin ardından rakamları açıkladı.

‘YUNAN MEDYASININ BİR OYUNCAĞI OLARAK BURADA BULUNUYORSUNUZ’

Tele1’de yer alan habere göre, Süleyman Soylu bu sözlerinin ardından Koçak’a, “Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşısın ama hizmetin başka bir yere. Devletine itimat et” diye konuştu.

Muhabir, “Biz vali yardımcısına sorduk. Teyit edemediler” deyince Soylu, “Yalan söylüyorsunuz” ifadesini kullanarak elindeki telefondan karakol mıntıkalarından geçen sığınmacıların sayılarını söyledi.

Soylu, “Bunu size inandırabilmek size mümkün değil. Çünkü Yunan medyasının bir oyuncağı olarak burada bulunuyorsunuz” dedi.

Bunun üzerine Koçak, “Ben kimsenin oyuncağı değilim” deyince Soylu tartışmayı, “Belli” diyerek noktaladı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi