Bu klozet, 1 milyon 279 bin dolar

Dubai’de bulunan The Amazing Museum &Art Gallery’de 1 milyon 279 bin dolar değerindeki lüks klozeti görücüye çıkardı.

Bir sanat eseri olarak kategorilendirilen ve şimdiye kadar hiç kullanılmamış olan klozet, Hong Kong’da elmas mücevher tasarımı yapan Coronet Jewellery tarafından yapıldı. Klozette toplam 334 karat 40 bin 815 elmas kullanıldı.

KörfezHaberi.com’un Ahlan Live’den aktardığına göre klozete, Guinness World Records temsilcileri tarafından ‘bir klozet üzerinde bulunan en çok elmas’ sertifikası verildi.

Coronet Jewellery ve The Amazing Museum & Art Gallery Dubai’nin başkanı Aaron Shum’a göre, elmas klozet için ilhamı Andy Lau’nun ‘Toilet is your friend’ isimli Çince şarkısının sözlerinden alıyor.

Elmastan yapılan Klozet ilk olarak 2019 yılında Shanghai Import Expo da sergilendi. Dubai The Amazing Museum & Art Gallery’de belirli bir süre kalacak olan Klozet, daha sonra Coronet’in diğer Guinness Rekorları kıran ürünleri gibi dünyayı dolaşacak.

Şirket daha önce dünyanın en değerli gitarı (2 milyon dolar), bir el çantasında en fazla elmas ve bir cep telefonu kılıfında en çok sayıda elmas gibi tasarımlarında aralarında olduğu 10 rekorun sahibi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi