Efsane futbolcu Pele depresyona girdi: Evden dışarı adımını atmıyor

Pele'nin oğlu Edinho pazartesi günü Brezilya'da yayımlanan bir röportajda babasının kötü sağlık durumu nedeniyle depresyonda olduğunu ve yardım almadan yürüyemediği için evden çıkmak istemediğini söyledi.

Independentten Andrew Downie’nin hazırladığı ve İrem Oral’ın çevirdiği habere göre; Tarihin en büyük futbolcularından olan ve Ekim'de 80 yaşına girecek Pele'nin yıllardır kalçasında rahatsızlığı var ve artık yürümesi için yürüteçe ihtiyacı var. Son zamanlarda ünlü futbolcu halkın önüne çıktığında hep tekerlekli sandalyedeydi.

"EPEY SIKILGAN VE İNZAYA ÇEKİLMİŞ DURUMDA"

TV Globo'ya konuşan Edinho “(Babam) Epey hassas. Kalça protezi takıldı ve yeterli ya da ideal rehabilitasyonu alamadı" dedi.

Edinho, “Dolayısıyla hareket etmede zorlanıyor ve bu da bir çeşit depresyonu tetikliyor. Düşünsenize, o bir kral, her zaman çok heybetli bir figür olmuş ve şimdi düzgün yürüyemiyor. Utanıyor. Dışarı çıkmak, görülmek veya evden çıkmayı gerektirecek hiçbir şey yapmak istemiyor. Epey sıkılgan, inzivaya çekilmiş durumda.” İfadelerini kullandı.

Edinho kalça ameliyatından sonra fizyoterapiyi yapmadığı için babasıyla tartıştığını söyledi.

ÜÇ DÜNYA KUPASI OLAN TEK OYUNCU

Üç kez Dünya Kupası kazanmış tek oyuncu olan Pele kariyerinin büyük kısmını 1970'lerde New York Cosmos'a transfer olmadan önce Brezilya takımı Santos'la geçirdi.

Bu yaz golcünün Dünya Kupası'nı üçüncü kez kazanışının 50. yılı olacak. Pele kupayı 1970'te, birçok kişinin tüm zamanların en muhteşem takımı olduğuna inandığı takımla Meksika'da kazanmıştı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi