‘Koronavirüs daha çok yoksulların yaşadığı bölgelerde görülüyor’

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle can kaybının bine yaklaştığı İran'da Sağlık Bakan Yardımcısı İrec Herirçi, koronavirüsün daha çok yoksulların yaşadığı bölgelerde görüldüğünü söyledi.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) konuşan Herirçi, "Bazı kentlerde koronavirüs daha çok yoksulların yaşadığı bölgelerde görülüyor" dedi.

Söz konusu bölgelerdeki nüfus yoğunluğuna dikkati çeken Herirçi, buralarda insanların fırın ve bakkallardaki sosyal mesafesinin de daha kısa olduğunu belirtti.

‘KENDİLERİNİ İZOLE EDECEK ODAYA SAHİP DEĞİLLER’

Koronavirüs taşıdığı şüphesi bulunan kişilerin bu tür mahallelerdeki evlerde kendilerini izole edebilecekleri odaya sahip olmadıklarını söyleyen Herirçi, "Evde yeteri kadar oda bulunmadığı için virüs diğer aile fertlerine de bulaşıyor. Çalışmalarımızı daha çok bu bölgelere yönlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs, İran'da ilk olarak 19 Şubat'ta Kum kentinde görülmüş, ardından ülkenin tamamına yayılmıştı.

İran Sağlık Bakanlığı, bugün itibarıyla ülkede koronavirüs kaynaklı can kaybının 988'e yükseldiğini, vaka sayısının ise 16 bin 169 olduğunu açıklamıştı.

Tükenmez Haber, AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi