İnşaatta söylediği Kürtçe şarkı ile sosyal medyanın gündemine oturan ve sanatçı Zülfü Livaneli’nin birlikte sahneye çıkmak istediği Murat Akbaşlı, köyünde mutlu olduğunu, sahneye çıkmak istemediğini söyledi. Ancak Murat Akbaşlı, Evrensel'e verdiği ilk söyleşisinde, 'Livaneli'yle birlikte sahneye çıkmak istediğini' söylemişti. 

Habertürk’ten Gizem Türemen’in haberine göre 20 yaşındaki Akbaşlı, Van’ın Saray ilçesine bağlı Turan köyünde annesi, babası ve 9 kardeşiyle beraber tek göz odada kalıyor. Köyde çobanlık yaparak ve inşaatlarda çalışarak ailesinin geçimine katkıda bulunan genç, bu yüzden de 8’inci sınıftan sonra okulu bırakmış.

 ’İNTERNETE KOYMA DEDİM’

Zülfü Livaneli’nin konuk sanatçı olarak sahneye çıkarmak istediği, Mahsun Kırmızıgül’ün de destek olacağına dair söz verdiği Murat Akbaşlı, videonun 2 yıl öncesine ait olduğunu belirterek şunları söyledi: “İstanbul’daydım, inşaatta çalışırken şarkı söylüyordum. Bir müteahhit yanıma geldi ve sesimin çok güzel olduğunu söyledi. Videoya çekmek istedi; ben de ona ‘çekebilirsin ama internete koyma’ dedim. Kabul edip videomu çekti. Aradan 2 yıl geçti, videomun sosyal medyaya yüklendiğini arkadaşlarımdan öğrendim. İnterneti açıp videomu izlediğimde ben de inanamadım.”

‘KÖYÜMDE ÇOK MUTLU VE HUZURLUYUM’

Zülfü Livaneli’nin kendisini telefonla aradığını ve konuştuklarını da ifade eden Akbaşlı, sahneye çıkması için gelen teklifi kabul etmeyeceğini söyledi. Akbaşlı, “Beni aradığı ve bulduğu için Zülfü hocaya çok teşekkür ediyorum. Ancak ben sahneye çıkmak istemiyorum. Bana değil, gerçekten ihtiyacı olan başka kişilere ulaşsınlar, onlara yardım etsinler, onların sesi olsunlar. Ben hayatımı seviyorum, köyümde çok mutlu ve huzurluyum, sahnelere çıkmayı da istemiyorum” diye konuştu. 

'KABUL ETTİM' DEMİŞTİ

Videonun viral olmasının ardından, Evrensel Murat Akbaşlı'yla görüşmüştü. Habere göre, Akbaşlı 'teklifi kabul ettiğini' söylemişti. 

ETİKETLER


Editörün Seçimi