Sosyal medyadan gelen tepkiler doğrultusunda büyük bir çoğunluğun smaç yarışmasını kazanması gereken isim olarak gördüğü Aaron Gordon, 2020 yılının smaç yarışmasını kazanamadı. Gordon, "İki kez smaç yarışmasına katıldım ve ikisini de kazanmam gerekiyordu. Bir daha bu yarışmaya katılmayacağım" dedi. Derrick Jones Jr. ise, ikinci uzatmada 48 puan aldığı smaçla şampiyonluğa uzandı. Sosyal medyada Gordon'a haksızlık yapıldığına yönelik mizahi paylaşımlar da yapıldı. Onlardan biri ise "Neye gülüyorsun: Duvarda adalet yazıyor ona gülüyorum" oldu.

HOWARD VE CONNAUGHTON İLK TURDA ELENDİ

İlk turda Orlando Magic'in yıldızı Aaron Gordon, teknik açıdan zor smaçlarla 50'şer puan topladı. Miami Heat'ten Derrick Jones Jr. ise, Bam Adebayo'nun üzerinden bastığı smaçla 46 puan alırken, 360 derece bacak arası smacıyla tam puan topladı. Milwaukee Bucks'tan Pat Connaughton ve Los Angeles Lakers'tan Dwight Howard, ilk turda elenen isimler oldu.

50 PUAN ALDI

Derrick Jones Jr, finaldeki ilk smacında, iki kişi üzerinden bacak arası smaç basarken 50 tam puan aldı. Aaron Gordon da finaldeki ilk smacında 50 tam puan aldı ve eşitlik bozulmadı. Jones Jr, finaldeki ikinci smacında, DJ Khaled'in panyaya çarptırdığı topu aldı ve ünlü DJ'in üzerinden bacak arası tamamladı. Bu smaç jüriden 50 puan aldı. Aaron Gordon da panyanın yanından seken topu tek elle 360 derece dönerek tamamladı ve bu smaçla yine 50 puan aldı.

48 PUANLA ŞAMPİYONLUĞA UZANDI

Uzatmalara giden yarışmada daha fazla puanı alan Aaron Gordon, 2020 yılının smaç yarışmasını kazanamadı. Gordon, final smacında, Boston Celtics'in 2.26 metr boyundaki pivotu Tacko Fall'in üzerinden smaç bastı. Ancak Jüri, bu smaca 47 puan verdi. Derrick Jones Jr. ise, ikinci uzatmada 48 puan aldığı smaçla şampiyonluğa uzandı.

Derrick Jones Jr'ın yarışma performansı şu şekilde:

Aaron Gordon'un yarışmadaki smaçları ise şu şekilde: 


Sosyal medyada ise Aaron Gordon'a haksızlık yapıldığı yönünde çok sayıda eleştiri yapıldı. İşte o eleştirilerden bazıları:

Kaynak: Ajansspor

ETİKETLER


Editörün Seçimi