Real Madridli Jovic, kız arkadaşının doğum günü için karantinadan kaçtı

Real Madrid takımının Sırbistanlı golcüsü Luka Jovic koronavirüs karantinasını ihlal ederek sevgilisinin doğum günü için Sırbistan’a gitti.

Luka Jovic, Real Madrid’in basketbol takımında bir oyuncuda yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından İspanya'da karantina altına alındı.

Jovic, sevgilisinin yaş gününü kutlamak için özel uçakla Belgrad’a gitti.

Geçen hafta perşembe günü Real Madrid basketbol takımının oyuncusu Trey Thompkins’in koronavirüs testi pozitif çıkmış, Real Madrid kulübü aynı tesiste antrenman yapan tüm sporcuları karantinaya almıştı.

Teknik Direktör Zinedine Zidane'nin verdiği kararla futbol takımı da karantinaya dahil edilmişti.

SIRBİSTAN POLİSİNDEN AÇIKLAMA: TUTUKLANABİLİR

Koronavirüs riski altında olan Sırbistan’da, ülkeye giriş yapan herkes karantinaya alınıyor. Sırbistanlı yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Real Madridli Luka Jovic için Sırbistan makamlarının karantinayı ihlal etmesi nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu duyuruldu.

Sırbistan polisi ise yaptığı açıklamada, "Luka Jovic’i kalacağını beyan ettiği adreste bulamadık, tutuklanabilir" dedi.

Sırbistanlı yetkililer ayrıca, Luka Jovic’in ağır bir para cezası ile üç yıla kadar hapis cezasıyla yargılanabileceğini bildirdi.

Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic de, Jovic’i sert bir şekilde eleştirdi. Başbakan Brnabic, "Milyon euroluk sözleşmeleri olan ve yurt dışından gelen futbolcular her şeyi yapabileceklerine inanıyorlar ama yanlış düşünüyorlar" dedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi