Rektörden tepki çeken Neslican Tay paylaşımı: Dinden faydalanabilseydi hastalığı düşman görmezdi

 Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan, kansere karşı mücadele ederken yaşamını yitiren Neslican Tay hakkında sosyal medyada yaptığı paylaşım büyük tepki topladı. 

 

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan, üç kez kanseri yenen ve dördüncü kez kansere yakalandıktan sonra yaşamını yitiren Neslican Tay hakkında sosyal medyada yaptığı paylaşım büyük tepki topladı. 

 

Tarhan, Twitter hesabından Neslican Tay’ın “Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim” sözünün yazılı olduğu fotoğrafı paylaşarak şu ifadeleri kullandı: “Neslican Tay kızımız çok çile çekti ama ümidini kaybetmedi, ölümle yüzleşebilseydi ölüm bilincine sahip olsaydı, seküler dünyanın dünyasallaşma rüzgarına kapılmasaydı dinlerin hayata anlam katma ve teselli gücünden faydalanabilseydi hastalığı düşman gibi görmezdi diye düşündüm.”

 

Tarhan'ın bu paylaşımından sosyal medya üzerinden kendisine tepki gösterilirken, verilen tepkilerin bir kısmı şöyle: 

 

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay, “Rektör, profesör, psikiyatrist… Hale bak. Nasıl bir döneme denk geldik arkadaş ya? Aranızda en aptalca konuşana ödül falan mı veriyorsunuz, ne yapıyorsunuz” ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

 

Gazeteci Ünsal Ünlü, “Hayatım boyunca duyduğum en saçma yorum. Dindar olunca kanser daha mı az etkiliyor? Misal, dindarlar asında kanserden ölüm azlığı gibi bir istatistik var mı?” dedi.

 

Umay Kroran, “Keşke seküler dünyanın dünyasallaşma rüzgarına kapılsaydınız. Bilim yuvasında rektör olmak yerine camide müezzin, imam olsaydınız” ifadelerini kullandı. 

 

Kürşat Aykal ise, “Kesinlikle doğru tespit. Din ticareti her yerde!” diye tepkisini gösterdi.  

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi