Salgın günlerinde moral depolamanızı sağlayacak 11 paylaşım

TÜKENMEZ HABER - Koronavirüs salgınında binlerce insan hayatını kaybetti ve vaka sayılarındaki artış devam ediyor. Birçok ülkede şirketler çalışanlarına evden çalışma izni verdi. Hala dışarıda çalışmak zorunda olan insanlar olsa da insanların büyük bir çoğunluğu kendini evlerde izole etmiş durumda. Bu durum çeşitli psikolojik sorunları da beraberinde getirebilir.

'KAHKAHA ATMAK GEVŞETİR, GERİLİMİ AZALTIR'

Klinik Psikolog Dr. Serap Altekin de koronavirüsün psikolojik etkileriyle mücadele için sıraladığı 13 maddeden birinde şöyle diyor:

"Mizah da şifa kaynağıdır, bir savunma mekanizmasıdır. Gülmek, kahkaha atmak gevşetir, rahatlatır, bir süreliğine bile olsa kaygıyı ve gerilimi azaltır. Böyle dönemlerde konuya ilişkin karikatürlerin, şakalaşmaların, esprili sosyal medya paylaşımlarının artması hem bir ihtiyaçtır hem de bizi tükenmişliğe ve umutsuzluğa karşı koruyan ve güçlendiren bir enerji kaynağıdır"

'ANNEM MERCİMEK GETİRDİ'

Sosyal medyada koronavirüs salgını nedeniyle etkileşimlerde artış gözüküyor. Bu etkileşimlerde kötü haberler ağırlıklı olsa da evden çalışma, sosyal yaşamdaki değişim, karantina, izolasyon gibi kavramlar etrafında gelişen mizahi sosyal medya paylaşımları da oldukça fazla.

İşte moral depolamanızı sağlayacak bazı paylaşımlar:


(Artık spor salonu yok, her sabah sadece bu)

ETİKETLER

Editörün Seçimi