Üç GSM şirketi de teknik aksaklık nedeniyle birbirini suçladı

Koronavirüs nedeniyle bayramlaşmalar telefon şebekelerinde yoğunluk yarattı. Üç operatörün aboneleri de iletişim sıkıntısı çekince tepkiler yükseldi. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom ayrı ayrı açıklama yaptı. Üçü de "Sorun bizde değil, diğer operatörlerde" dedi.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, bayramın ilk gününde yaşanan yoğunluk nedeniyle hizmette aksama yaşatınca tepki çekti. Bunun üzerine birer açıklama yapan üç şirket de, “Sorun diğer operatörlerde” dedi.

Ramazan Bayramı’nın karantina şartlarında geçmesi nedeniyle, telefonla bayramlaşmada yoğunluk yaşandı. Aboneler iletişim kurmakta sıkıntı yaşayınca, sosyal medya üzerinden yoğun tepki gösterildi. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’dan yaşanan arama sorunuyla ilgili açıklamalar yaptılar.

‘TURKCELL KAYNAKLI DEĞİL’

Turkcell şu açıklamaı yaptı: “Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.”

VODAFONE KAYNAKLI DEĞİL

Vodafone da açıklamasında, “Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir” dedi.

‘TÜRK TELEKOM KAYNAKLI DEĞİL’

Türk Telekom da rakipleriyle aynı açıklamayı yaptı: “Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.” 

ETİKETLER

Editörün Seçimi